Rubriky:

Evropské hry 2015

Střelci Sychra a Jahodová obsadili na Evropských hrách šesté místo

22. června 2015 10:15 - Baku
(Aktualizováno: 22. června 2015 11:40)

Střelci Jan Sychra a Libuše Jahodová obsadili na Evropských hrách v Baku šesté místo v soutěži smíšených družstev ve skeetu. Z kvalifikace postoupili po rozstřelu, v němž Sychra zdolal Rusa Valerije Šomina, z šestičlenného semifinále ale už česká dvojice do medailových bojů neprošla.

 

David Taneček, ČTK

V základní části byl Sychra v první sérii stoprocentně úspěšný, v druhé z 25 střel minul jen jednou. Jahodová si připsala tři a šest chyb. Sychra ale následný rozstřel o poslední postupové místo do semifinále zvládl, v sezoně se mu to přitom povedlo poprvé. Předtím v něm neuspěl dvakrát na Světovém poháru ani v nedělní individuální soutěži v Baku.

V semifinálové skupině Sychra netrefil poslední tři holuby, celkem čtyřikrát chybovala také Jahodová a Češi skončili za týmy Francie a Itálie, která nakonec vybojovala zlato. O postup do medailových bojů je připravila jedna chyba.

"Mrzí to, byla to moje chyba. Stejná jako v neděli. Asi jsem měl strach z dvojstřelu na (stanovišti) pětce," řekl Sychra. "Hlavní bylo dostat se do finále, což se nám povedlo. Odmakali jsme to a užili si to, to je hlavní," uvedla Jahodová.

Dvojici Jindřich Dubový, Tereza Přibáňová se v týmové soutěži ve střelbě ze vzduchové pistole nedařilo, v kvalifikaci obsadili poslední 17. místo.

Úspěch badmintonistů

Úspěšně vstoupili do Evropských her badmintonisté. Šárka Křížková a Kateřina Tomalová v prvním zápase základní skupiny porazily Katarinu Galeničovou a Stašu Poznanovičovou z Chorvatska 2:0, Petr Koukal nedal šanci Srbovi Igoru Bjelanovi. První zápas dnes čeká ještě další české hráče včetně Kristíny Gavnholt.

"Pro nás je nezvyk hrát turnaj, který začíná ve skupinách. To jsem zažil jen na olympiádě v Londýně. Je to ale výhoda, protože kdyby se to nepovedlo, tak člověk má dva zápasy na nápravu. Navíc ze skupiny postupují dva," řekl Koukal. "Nezvyk je i hrát proti soupeři ze Srbska, protože na turnaje, na kterých se pohybuji, se takoví soupeři nedostanou. Volnější los je příjemný, ale na druhou stranu svazující," doplnil. Favoritem bude i v dalších zápasech ve skupině.

Evropské hry v Baku:
Badminton:
Muži:
Dvouhra - skupina E: Koukal (ČR) - Bjelan (Srb.) 2:0 (6, 13).
Čtyřhra - skupina A: Florián, Kopřiva (ČR) - A. Silva, R. Silva (Portug.) 2:0 (15, 18).
Ženy:
Dvouhra - skupina G: Gavnholt (ČR) - Cicogniniová (It.) 2:0 (10, 6).
Čtyřhra - skupina C: Křížková, Tomalová (ČR) - Galeničová, Poznanovičová (Chorv.) 2:0 (17, 14).
Smíšená čtyřhra - skupina A: Mageeová, Magee - Bášová, Bitman 2:1 (11, -19, 14).
Lukostřelba:
Muži:
Finále: Alvarino (Šp.) - Van den Berg (Niz.) 7:1,
o 3. místo: Prilepov (Běl.) - Naploszek (Pol.) 7:3.
Sportovní střelba:
Skeet - smíšená družstva:
Finále: Itálie - Kypr 30:29,
o 3. místo: Francie - Slovensko 28:25,
...v semifinále 6. ČR (Sychra, Jahodová).
Vzduchová puška - smíšená družstva:
Finále: Itálie - Dánsko 5:4,
o 3. místo: Rusko - Srbsko 5:3.
Vzduchová pistole - smíšená družstva:
Finále: Německo - Řecko 5:4,
o 3. místo: Rusko - Španělsko 5:4,
...v kvalifikaci 17. ČR (Dubový, Přibáňová).
ČTK

Časová osa: Evropské hry 2015

Filtr článků - Evropské hry 2015