Anglický golfista Casey jako první obhájil titul v Palm Harbor

Palm Harbor

Anglický golfista Paul Casey jako první obhájil vítězství na turnaji Valspar Championship v Palm Harbor. Jednačtyřicetiletý hráč udržel na Floridě v závěrečný den vedení z třetího kola a získal třetí titul na PGA Tour.

Anglický golfista Paul Casey jako první obhájil vítězství na turnaji Valspar Championship v Palm Harbor.

Casey odolal v neděli tlaku Američana Jasona Kokraka, jenž se na něj na předposlední jamce dotáhl. Na závěr však zahrál bogey, zatímco Angličan zvládl jamku v paru. Casey tak navzdory nejhoršímu ze čtyř kol vyhrál s celkovým součtem 276 (-8) o jeden úder před Kokrakem a Jihoafričanem Louisem Oosthuizenem.

Nedošlo na očekávaný atak světové jedničky Dustina Johnsona, jenž byl po sobotě jednu ránu za Caseym, ale nakonec se podělil o šestou pozici. Favorizovaný Američan nezahrál v posledním kole ani jedno birdie a za vítězem zaostal o tři rány.

Casey si pochvaloval, že sebevědomí, jež získal loňským triumfem, mu pomohlo ustát tlak obhajoby. "Loňská výhra byla úžasná. Měl jsem pocit, jako kdyby to bylo mé první profesionální vítězství," vzpomínal Angličan. Loni v Palm Harbor ukončil jedenáctileté čekání na titul. "Od té doby se cítím jinak, více si věřím. Čím jsem starší, tím hraju lépe," liboval si.

Casey je třetím evropským vítězem na PGA Tour za sebou po Italovi Francescu Molinarim (Arnold Palmer Invitational) a Rorym McIlroyovi (Players Championship). Stejná série se na americké tour povedla Evropanům naposledy v roce 2010.

Golfový turnaj Valspar Championship série PGA Tour v Palm Harbor (dotace 6,7 milionu dolarů, par 71):