Golfista Conners došel v Texasu z kvalifikace až k titulu

San Antonio

Překvapivým vítězem golfového turnaje Texas Open v San Antoniu se stal Kanaďan Corey Conners a získal první titul na PGA Tour. Až 196. hráč světového žebříčku přitom musel o účast v soutěži bojovat v kvalifikaci.

Kanaďan Corey Conners při Texas Open.

"Zní to prostě neskutečně," uvedl Conners po nečekaném triumfu, který vybojoval s náskokem dvou ran před Američanem Charleym Hoffmanem.

Hráč z kvalifikace dokázal vyhrát turnaj PGA Tour po devíti letech. Conners si díky úspěchu zajistil také start na nadcházejících Masters, kde se představí podruhé. V roce 2015 startoval v Augustě ještě jako amatér.

Sedmadvacetiletý rodák z Ontaria se stal patnáctým kanadským golfistou, který zvítězil na prestižním americkém okruhu. Jeho dosavadním maximem bylo druhé místo loni v říjnu v Jacksonu, letos byl třetí v lednu v Honolulu.

"Už jsem byl párkrát hodně blízko a myslím, že jsem se z toho poučil a dneska mi to hodně pomohlo," uvedl Conners, kterému nepokazily cestu za životním úspěchem ani bogey na posledních čtyřech jamkách. Předtím zahrál na 14 jamkách závěrečného kola desetkrát birdie.

Golfový turnaj Valero Texas Open série PGA Tour v San Antoniu (par 72, dotace 7,5 milionu dolarů):