Živě

Svět sportu pláče. Přímo během turnaje PGA zemřel mladý golfista

8. dubna 2019 20:42 - San-ja/Praha

Profesionální malajský golfista Arie Irawan byl v neděli nalezen mrtvý v hotelovém pokoji. Bylo mu teprve 28 let. Smutná zpráva z golfového světa, kterou přinesl oficiální web čínské PGA Tour Series, obletěla celý svět. Podle prvotních odhadů golfista nezemřel násilnou smrtí.

 

Profimedia.cz

Irawan byl právě v čínské San-je, kde neprošel cutem na tamním turnaji PGA Tour. Přesto se rozhodl v místě konání turnaje zůstat. „Byl to neuvěřitelně populární hráč, byl oblíben jak spoluhráči, tak i personálem," uvedl výkonný ředitel PGA Tour Series v Číně Greg Carlson.

„Jeho úsměv rozzářil jakoukoli místnost, ve které byl. Každý byl rád v jeho blízkosti. Tohle je obrovská ztráta pro mnoho z nás i pro naši Tour," zakončil Carlson.

Irawan byl profesionálním golfistou od roku 2013. Jeho nejúspěšnějším rokem v kariéře byl rok 2015, ve kterém vyhrál dva turnaje.

bak, Sport.cz

Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.