Živě

Dcera Petra Kordy válí! Vede turnaj dámské PGA. Nejde však o Jessicu

18. dubna 2019 21:13 - Kapolei/Praha

Dcera slavných tenisových rodičů Petra a Reginy Kordových válí na turnaji Lotte Championship. Po prvním kole dokonce celý turnaj dámské PGA vede. Řeč však není o i v Česku známé Jessice, ale o její mladší sestře Nelly. I ona se totiž věnuje golfu. A i ona je v něm úspěšná.

Video již není dostupné

IMG Media, sntv

Teprve dvacetiletá Nelly Kordová zaznamenala během úvodního kola hned devět birdie (tedy jeden úder pod par jamky) a se skóre 63 na Havaji zatím celkovému pořadí kraluje o jediný úder před Korejkou Eun-Hee Ji.

Kordová má na kontě má i přes své mládí už dvě vítězství v rámci dámské PGA tour. Poprvé vyhrála na Tchaj-wanu loni v říjnu, druhý triumf si připsala na ženském Australian Open letos v únoru. Stejný turnaj mimochodem vyhrála v roce 2012 i její starší sestra Jessica.

Mladší z golfistek Kordových má šanci se v budoucnu posouvat dále a stejně jako nyní její sestra dosahovat pravidelného umístění mezi nejlepšími i v rámci nejvěhlasnějších turnajů kategorie Major. Poprvé se jí výrazný úspěch na turnaji této kategorie povedl loni na U.S. Open, kde skončila v nejlepší desítce.

bak, Sport.cz

Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utkala se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.