Živě

Golfistka Spilková má po prvním kole v Galloway na dosah cut

8. června 2019 11:27 - Galloway

Klára Spilková má po prvním kole golfového turnaje okruhu LPGA v Galloway nakročeno k postupu do finálových kol. Česká reprezentantka při svém devátém startu mezi elitou obešla hřiště s parem 71 na tři údery pod normu a dělí se o 31. místo. Předpokládaný cut je mezi -1 a parem.

 

Zdeněk Sluka, Právo

V čele pořadí je po pátečním prvním kole čerstvá vítězka majoru US Open I Čong-un. Korejská hráčka, která stejně jako Spilková prožívá nováčkovskou sezonu, se o vedení dělí s Pornanong Pchatlumovou z Thajska. Obě mají bilanci -8.

Čtyřiadvacetiletá Spilková prošla při své premiérové sezoně mezi elitou po čtyřech úvodních nezdarech cutem na třech turnajích za sebou, úspěšnou sérii přerušila koncem května ve Williamsburgu. Jejím nejlepším výsledkem je zatím 32. místo na Havaji.

ČTK

Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.