Španěl Rahm vyhrál podruhé golfový turnaj Irish Open

Lahinch

Španělský golfista Jon Rahm vyhrál podruhé v kariéře Irish Open a získal čtvrtý titul na European Tour. Po třech kolech se dělil o deváté místo se ztrátou pět ran na první příčku, ale závěrečný den mu vyšel skvěle. Na osmi jamkách zahrál birdie, jednou předvedl eagle a s celkovým skóre -16 zvítězil s náskokem dvou ran.

Španělský golfista Jon Rahm vyhrál podruhé v kariéře Irish Open a získal čtvrtý titul na European Tour

Rahm potvrdil, že mu Irish Open svědčí. Předloni vybojoval na tomto turnaji ve své nováčkovské sezoně na European Tour premiérový triumf. Díky dnešnímu úspěchu se posune do čela evropského pořadí Race to Dubai a vrátí se do první světové desítky.

V roli lídra vstupoval do posledního kola Angličan Robert Rock, ale na závěrečných 18 jamkách se mu nedařilo. Zatímco v sobotu se blýskl výkonem 60 ran, což byl rekord turnaje, dnes potřeboval o deset úderů více. Klesl na dělenou čtvrtou pozici. Mohlo ho těšit alespoň to, že se stejně jako druhý Rakušan Bernd Wiesberger kvalifikoval na British Open.

Golfový turnaj Irish Open série European Tour v Lahinch (par 70, dotace 7 milionu dolarů):