Rubriky:

Golf

Ballesteros musí na třetí operaci mozku

23. října 2008 16:09 - MADRID

Stav slavného španělského golfisty Seva Ballesterose se zhoršil natolik, že se v pátek podrobí další operaci mozku. Bývalý první hráč světa a vítěz pěti turnajů nejvyšší kategorie major podstoupí třetí zákrok během necelých dvou týdnů. Lékaři ve čtvrtek také oznámili, že nádor, který u Ballesterose nedávno objevili, je zhoubný.

"Navzdory vážné situaci je stav pana Ballesterose stabilizován," citovala agentura Reuters prohlášení madridské nemocnice La Paz, kde jednapadesátiletého golfistu léčí. Při zákroku lékaři Ballesterosovi vyjmou z mozku poslední zbytky nádoru, kvůli kterému musel na operaci.

Ballesteros byl poprvé operován 14. října poté, co si stěžoval na nevolnost a nakrátko omdlel. Za dva dny se podrobil dalšímu zákroku, protože mu začal otékat mozek a lékaři mu odejmutím kosti museli ulevit od tlaku.

Ballesteros zkolaboval na začátku října na madridském letišti a byl hospitalizován. Po oznámení diagnózy pak z nemocničního lůžka vzkázal, že stojí před největší výzvou svého života.

Během své třiatřicetileté kariéry vyhrál třikrát British Open a dvakrát US Masters. Na evropském okruhu oslavil rekordních 50 triumfů. S profesionálním golfem skončil v loňském roce, kvůli opakovaným problémům se zády a koleny však už delší dobu vůbec nehrál.

ČTK

Časová osa: Golf

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.