Rubriky:

Golf

Na golfovém US Open po téměř 100 letech nebude kvalifikace

19. května 2020 08:44 - New York

Před golfovým US Open se letos poprvé od roku 1924 nebude hrát kvalifikace. Americká golfová asociace USGA, jež turnaj organizuje, zrušila kvalifikaci kvůli obtížím způsobeným pandemií koronaviru. Major naplánovaný na hřiště Winged Foot v Mamaronecku byl už dříve z červnového termínu přesunut na 17. až 20. září.

 

Curtis Compton, ČTK/AP

Kvalifikace, jež byla zavedena kvůli velkému zájmu o účast po druhé světové válce, je přitom jedním z charakteristických znaků US Open. Organizátoři turnaje v únoru spustili marketingovou akci s názvem "From Many, One" (Z mnoha jeden), jež měla ukázat, že o účast na turnaji se snaží více než 9000 lidí, z nichž nakonec vzejde jeden vítěz. Dosud posledním šampionem, jenž absolvoval kvalifikaci na 36 kol, byl v roce 2009 Lucas Glover.

Zrušení kvalifikace může připravit o účast bývalou světovou jedničku Phila Mickelsona. Devětačtyřicetiletý Američan, jenž byl na US Open šestkrát druhý a jako jediný z majorů ho nikdy nevyhrál, v únoru uvedl, že nebude USGA žádat o výjimku a pokusí se na Winged Foot dostat buď z jiných turnajů, nebo z kvalifikace.

Americká krása. Vnadná golfistka vystavila další žhavé foto

Kvůli omezením způsobeným šíření nemoci covid-19 se nebude hrát ani kvalifikace ženského US Open, jež bylo přeloženo na prosinec.

ČTK

Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.