Rubriky:

Golf

Opravdu je lepší než Tiger?

6. února 2009 11:08

Jejich golf těžko srovnávat, ale co se žebříčkových statistik týče, má Mark O´Meara pravdu: Rory McIlroy je ve svém věku skutečně lepší než Tiger Woods.

McIlroy se loni v listopadu stal nejmladším hráčem, který v historii dosáhl na první padesátku světového žebříčku: bylo mu 19 let a 29 týdnů (poté, co se umístil druhý na Hong Kong Open). Woods pronikl do top 50 poprvé o rok a 12 týdnů starší než McIlroy, v roce 1996.

Po nedělním vítězství na Dubai Desert Classic postoupil McIlroy už do top 20. Ve věku 19 let a 41 týdnů byl o 16 týdnů rychlejší než Woods.

Nejmladším hráčem první dvacítky v historii ale Ir není. Primát patří Sergiu Garcíovi, který se tak vysoko ocitl poprvé, když mu bylo 19 let a 38 týdnů. A samozřejmě, Woods se do top 50, 20, 10 i na první místo na světě dostal při nejmenším počtu startů. Přece jen však McIlroyovy úspěchy – a statistiky – fascinují.


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.