Golfista Čejka nepostoupil v Texasu do finálových kol

16. května 2009 11:04 - SAN ANTONIO

Týden po vydařeném představení na Players Championship se českému golfistovi s německým pasem Alexandru Čejkovi na dalším turnaji PGA nevedlo. Rodák z Mariánských Lázní na Texas Open v San Antoniu neprošel cutem a obsadil 146. místo.

Čejka zahrál na hřišti s parem 70 v prvním i druhém kole shodně 73 a od postupu do finálových bojů ho dělilo sedm úderů. Před týdnem v Ponte Vedra Beach osmatřicetiletý golfista dokonce po třetím kole vedl, ale závěrečné dějství pokazil a klesl na devátou pozici.

V čele pořadí Texas Open s dotací 6,1 miliónu dolarů je po dvou kolech Američan Paul Goydos, jenž zatím potřeboval 128 ran.

Stejně jako Čejka neprošli cutem Švéd Jesper Parnevik ani jeho caddie Lance Ten Broeck, jenž se do turnaje zařadil na poslední chvíli jako náhradník. Třiapadesátiletý bývalý hráč se tak postaral o raritu, jež nebyla na okruhu PGA k vidění už léta. O tom, že na svou staronovou roli nebyl připraven, svědčí i to, že si musel půjčit hole a zajet si do nejbližšího obchodního střediska koupit golfové kalhoty.

Ten Broeck dosáhl dokonce lepšího výsledku než Parnevik a po výsledku 141 mu unikl postup o dvě rány. Švéd, jemuž v obou dnech po svém soutěžním intermezzu opět nosil hole, zahrál 144.

ČTK

Časová osa: Golf

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.