Bude mít golf novou světovou jedničku? Španěl je blízko

19. července 2020 09:05

Do čela golfového turnaje Memorial v americkém Dublinu se po třetím kole dostal Španěl John Rahm a útočí na post světové jedničky. Pokud zvítězí a získá svůj čtvrtý titul na okruhu PGA, vystřídá na prvním místě žebříčku Roryho McIlroye ze Severního Irska. Dosud jediným španělským hráčem na golfovém trůnu byl legendární Seve Ballesteros.

 

Darron Cummings, ČTK/AP

"Je to velká věc, samozřejmě. Hodně významná. Nemůžu tady jen tak sedět a snažit se to zlehčovat, protože to bych lhal sám sobě. Ale záleží na mně, jestli zítra vyhraju," uvedl Rahm po třetím kole, v němž zahrál čtyři rány pod par. Pětadvacetiletý hráč má celkové skóre -12 a vede o čtyři údery před Američany Tonym Finauem a Ryanem Palmerem.

Současný první hráč světa McIlroy se dělí o 12. místo se ztrátou deseti ran na Rahma. Pětinásobný vítěz turnaje Američan Tiger Woods při prvním startu po koronavirové pauze figuruje před závěrečným kolem na 37. příčce.

V nepříjemné situaci se ocitl v třetím kole Justin Thomas. Vítěz majoru PGA Championship z roku 2017 přišel během hry o caddieho, který náhle onemocněl. Od třinácté jamky za něj zaskočil hráčův otec. Thomasovi závěr kola moc nevyšel, na 15. až 17. jamce si připsal dvě bogey a jedno double bogey a dělí se o 24. místo. "Bylo to v pohodě. Ty bogey jsem nedal kvůli tátovi, ale protože jsem to špatně zahrál," uvedl Thomas. Otec mu podobně vypomohl už předloni na Havaji, kde caddie Jimmy Johnson rovněž onemocněl.

ČTK

Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.