Rubriky:

Golf

Day a Todd vedou po prvním dni major PGA Championship

7. srpna 2020 08:53 - San Francisco

Australan Jason Day a Američan Brendon Todd vedou po prvním kole s pěti ranami pod par golfový major PGA Championship. Obhájce titulu Brooks Koepka je v San Franciscu s další osmičkou soupeřů o jediný úder zpět. Na dohled se s dvěma ranami pod par drží Tiger Woods.

 

Kelvin Kuo, Reuters

Vítěz PGA Championship z před pěti lety Day zapsal v úvodním kole prvního "pokoronavirového" majoru na hřišti v Harding Parku pět birdie. Todd sice dvakrát chyboval, ale k 65 ranám dospěl poté, co dal o dvě birdie více než Day.

"Přijel jsem sem povzbuzen faktem, že jsem třikrát za sebou skončil na turnajích v desítce, což člověku dodá klid a pohodu. Jsem spokojen," řekl Day. Todd se na něj dotáhl dík birdie na poslední jamce a řekl: "Pomůže mi to do dalšího dne."

Justin Thomas vyhrál turnaj St. Jude Invitational série PGA Tour a World Golf Championships

Mark Humphrey, ČTK/AP

Na děleném třetím místě jsou s Koepkou například Angličan Justin Rose, Američané Xander Schauffele a Zach Johnson nebo Němec Martin Kaymer.

Spilkovou čeká na turnaji LPGA v Sylvanii boj o cut

Woods hraje teprve podruhé od února a měl trochu problém s dlouhými prvními ranami. Dařilo se mu ale na greenech s novou delší holí na patování, která ulevuje jeho bolavým zádům. "Jakýkoli výsledek v červených číslech je vzhledem k počasí dobrý. Myslím, že jsem odvedl slušnou práci," řekl vítěz patnácti majorů.

Příliš se nedařilo novému prvnímu hráči světa Justinu Thomasovi z USA. Vítěz předchozího turnaje v Memphisu zahrál dvě double bogey a se skóre +1 je na děleném 68. místě. O ránu lépe je na tom severoirský hráč Rory McIlroy.

PGA Championship, golfový turnaj kategorie major v San Franciscu (dotace 11 milionu dolarů/par 70) - po 1. kole:
1. Day (Austr.) a Todd oba 65
3. Cauley, Z. Johnson, Koepka, Schauffele, Scheffler, Steele (všichni USA), Kaymer (Něm.), Lorenzo-Vera (Fr.) a Rose (Angl.) všichni 66.
ČTK

Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.