Hlavní obsah

Day a Todd vedou po prvním dni major PGA Championship

7. 8. 2020 8:53

Australan Jason Day a Američan Brendon Todd vedou po prvním kole s pěti ranami pod par golfový major PGA Championship. Obhájce titulu Brooks Koepka je v San Franciscu s další osmičkou soupeřů o jediný úder zpět. Na dohled se s dvěma ranami pod par drží Tiger Woods.

Foto: Kelvin Kuo, Reuters

Severoirský golfista Rory McIlroy na turnaji major PGA Championship v San Franciscu.Foto: Kelvin Kuo, Reuters

Článek

Vítěz PGA Championship z před pěti lety Day zapsal v úvodním kole prvního "pokoronavirového" majoru na hřišti v Harding Parku pět birdie. Todd sice dvakrát chyboval, ale k 65 ranám dospěl poté, co dal o dvě birdie více než Day.

"Přijel jsem sem povzbuzen faktem, že jsem třikrát za sebou skončil na turnajích v desítce, což člověku dodá klid a pohodu. Jsem spokojen," řekl Day. Todd se na něj dotáhl dík birdie na poslední jamce a řekl: "Pomůže mi to do dalšího dne."

Foto: Mark Humphrey, ČTK/AP

Justin Thomas vyhrál turnaj St. Jude Invitational série PGA Tour a World Golf ChampionshipsFoto: Mark Humphrey, ČTK/AP

Na děleném třetím místě jsou s Koepkou například Angličan Justin Rose, Američané Xander Schauffele a Zach Johnson nebo Němec Martin Kaymer.

Woods hraje teprve podruhé od února a měl trochu problém s dlouhými prvními ranami. Dařilo se mu ale na greenech s novou delší holí na patování, která ulevuje jeho bolavým zádům. "Jakýkoli výsledek v červených číslech je vzhledem k počasí dobrý. Myslím, že jsem odvedl slušnou práci," řekl vítěz patnácti majorů.

Příliš se nedařilo novému prvnímu hráči světa Justinu Thomasovi z USA. Vítěz předchozího turnaje v Memphisu zahrál dvě double bogey a se skóre +1 je na děleném 68. místě. O ránu lépe je na tom severoirský hráč Rory McIlroy.

PGA Championship, golfový turnaj kategorie major v San Franciscu (dotace 11 milionu dolarů/par 70) - po 1. kole:
1. Day (Austr.) a Todd oba 65
3. Cauley, Z. Johnson, Koepka, Schauffele, Scheffler, Steele (všichni USA), Kaymer (Něm.), Lorenzo-Vera (Fr.) a Rose (Angl.) všichni 66.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2022 ve Finsku

Mistrovství světa ve Finsku probíhá od 13. do 29. května 2022, dějištěm šampionátu jsou letos finská města Helsinky a Tampere. Češi, které vede finský trenér Kari Jalonen, vstoupili do turnaje 14. května vítězným zápasem s Velkou Británií.