Golfistka Kangová vyhrála druhý turnaj LPGA za sebou

Sylvania

Americká golfistka Danielle Kangová vyhrála druhý turnaj LPGA Tour za sebou. Po triumfu v Toledu se radovala i v Sylvanii, kde jí k triumfu pomohly chyby Novozélanďanky Lydie Koové v závěru finále.

Americká golfistka Danielle Kangová vyhrála druhý turnaj LPGA Tour za sebou. Po triumfu v Toledu se radovala i v Sylvanii,

Kangová ještě šest jamek před koncem ztrácela na Koovou pět ran a zdálo se, že je bez šance na titul. Koová ale udělala ve zbytku kola dvě bogey a na osmnáctce dokonce double bogey. Kangová naopak dvakrát skórovala a slavila.

Kangová vyhrála s 15 ranami pod par. Koová skončila v slzách o ránu zpět na děleném druhém místě s Angličankou Jodi Ewartovou Shadoffovou. Jediná česká hráčka na LPGA Tour Klára Spilková neprošla po dvou kolech v Sylvanii cutem a obsadila dělené 80. místo.

Golfistky se nyní přesunou do Skotska. Tam budou hrát tento týden Ladies Scottish Open u Aberdeenu a pak major British Open v Troonu od 20. do 23. srpna.