Rubriky:

Golf

Golfista Daly bojuje s rakovinou

11. září 2020 19:45 - New York

Americký golfista John Daly se léčí s rakovinou močového měchýře. Lékaři ji čtyřiapadesátiletému vítězi dvou turnajů major diagnostikovali při vyšetření, kterému se podrobil kvůli bolestem zad a podezření na ledvinové kameny. Ihned po nálezu populárního hráče úspěšně operovali.

 

Profimedia.cz

"Naštěstí pro mě to objevili včas, ale prý existuje velké riziko, že se to vrátí," řekl Daly serveru Golf Channel. Absolvuje proto po čase další vyšetření, po kterém mohou následovat další zákroky. "Za tři měsíce se znovu uvidíme a možná to budou muset znovu odstranit. A pak zase tři měsíce, kdy člověk neví," uvedl Daly.

Daly v kariéře vyhrál pět turnajů PGA Tour včetně majorů PGA Championship (1991) a British Open (1995). Proslul ale také bouřlivým způsobem života a v minulosti propadl alkoholu a hazardním hrám. Vášnivý kuřák chce nyní přehodnotit svůj životní styl. "Zkusím přestat kouřit. Smrti se nebojím, ale tohle je pro mě výzva."

mm, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.