A zase to nevyšlo! Spilková se stále nemůže dostat do pohody

10. října 2020 09:03 - Newtown Square
(Aktualizováno: 10. října 2020 22:14)

Klára Spilková neprošla na golfovém majoru Women's PGA Championship o jednu ránu cutem. Mohly za to i dva trestné údery, které dostala ve druhém kole na patnácté jamce za pomalou hru. Česká hráčka obsadila na turnaji v Newton Square poblíž Filadelfie s celkovým skóre sedm ran nad par dělené 76. místo.

 

Chris Szagola, ČTK/AP

"Mísí se ve mně teď hrozně moc pocitů a emocí," napsala Spilková na sociálních sítích den po konci v turnaji. "Věděla jsem od čtrnácté jamky, že nás měří, a bylo nám to jasně řečeno. Na patnáctém greenu jsem měla dva dlouhé paty a věděla jsem, že na každé ráně záleží, protože jsem hrála o cut. Dala jsem si na tyto dva paty nevědomě víc času, než jsem měla," popsala česká hráčka inkriminovaný okamžik.

O trestných ranách se dozvěděla na šestnácté jamce. "I přesto jsem na posledních třech jamkách bojovala a měla jsem příležitosti na birdie," uvedla.

Spilková vzala situaci jako zkušenost do dalších turnajů. "Jediné, co pro sebe v tuto chvíli mohu udělat, je poděkovat za ni a jít dál s vědomím, že jsem na té nejlepší cestě. Ať je to jakkoliv, jsem sama pro sebe po včerejšku vítězkou," napsala.

Klára Spilková, česká golfová jednička.

Anna Krčmářová

Před rokem Spilková odstoupila ze stejného turnaje po prvním kole kvůli zažívacím problémům. V poslední době se jí na okruhu LPGA nedaří, z posledních čtyř turnajů nepostoupila do finále ani jednou. Jednou odstoupila s bolavými zády.

V čele Women's PGA Championship je Korejka Kim Si-jong. Vítězka deseti turnajů LPGA, která usiluje o první triumf na majoru, vede se skóre -7 o dvě rány před Kanaďankou Brooke Hendersonovou a Annou Nordqvistovu ze Švédska..

ČTK

Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.