Rubriky:

Golf

Konec lenošení, golf začíná

3. ledna 2011 07:50

Jen sedmnáct dní se nehraje golf mezi sezonami na světových tour. Nový rok 2011 na European Tour i na americké PGA Tour startuje ve čtvrtek.

 

De los Santos

Pouze 34 hráčů se účastní úvodního turnaje PGA Tour na Havaji, určeného vítězům z předchozího roku.

Hyundai Tournament of Champions na Maui má dotaci 5,6 milionu dolarů a žádný cut, ale ani to opět řadu hráčů nezlákalo.

Z loňských šampionů tour chybějí tři držitelé titulů z majorů - Phil Mickelson, Louis Oosthuizen i Martin Kaymer - a další velká jména jako Lee Westwood a Rory McIlroy. Až na Oosthuizena si všichni prodlužují volno.

Aktuálním vítězem majoru ve startovním poli je pouze Graeme McDowell. Mezi další esa patří Jim Furyk, Ernie Els, Dustin Johnson, Francesco Molinari nebo Ian Poulter. Druhý havajský titul za sebou obhajuje Geoff Ogilvy.

European Tour 2011 má za sebou už dva prosincové turnaje v Jižní Africe, kde se hraje tento týden také Africa Open v Eastern Cape. Právě zdejšímu startu dal před Havají přednost Louis Oosthuizen. Celková dotace činí 1 milion eur, loňským vítězem je Charl Schwartzel.

Ladies European Tour začne 3. února v Austrálii, kalendář americké LPGA má být zveřejněn tento týden.


Časová osa: Golf

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.