Pod hradem Hukvaldy vyrostlo nové golfové hřiště

15. srpna 2011 16:41 - HUKVALDY

Nejdříve funkčních šest jamek, později celá devítka. Takový je plán nového golfového areálu, který vznikl ve zvlněné krajině pastvin, lesů a remízků přímo pod hradem Hukvaldy, kam jej zakomponoval architekt Jiří Velden. Prvních šest jamek nového hřiště bylo oficiálně otevřeno v sobotu 13. srpna.

 

Jiří Velden

Výstavba bude nadále pokračovat, na šesti jamkách se ale již bude bez přerušení hrát. Součástí nového areálu v malebné krajině v předhůří Beskyd je i driving range, zároveň byla představena také klubovna podle návrhu viceprezidentky klubu Terezy Matulové.

Golf HukvaldyGolf Hukvaldyfoto: Jiří Velden

Hukvaldy vyrostly v duchu nových trendů skromných, tedy i levných golfových hřišť v blízkosti malých měst. Krok za krokem pak přerůstají v plnohodnotná hřiště, která mohou začít sloužit již po minimálních investicích.

Golfové hřiště v HukvaldechGolfové hřiště v Hukvaldechfoto: Jiří Velden

„Je to pro nás velký den, konečně jsme si užili také opravdové golfové nálady,“ poznamenal při oficiálním otevření hřiště prezident klubu Zbyhněv Bartulec, který si v rámci nedělního zahajovacího turnaje zahrál ve společném flightu s architektem Veldenem.

Sport.cz

Časová osa: Golf

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.