Rubriky:

Golf

Poslední major golfové sezony US Open vyhrála Korejka Kim A-lim

15. prosince 2020 06:23 - Houston

Korejská golfistka Kim A-lim dokázala v závěrečném čtvrtém kole US Open smazat ztrátu pěti ran na čelo a poslední major sezony vyhrála s náskokem jednoho úderu. O druhé místo se podělila světová jednička a vítězčina krajanka Ko Čin-jong s Američankou Amy Olsonovou.

 

Eric Gay, ČTK/AP

Pětadvacetiletá Kim A-lim v chladném počasí v Houstonu zahrála birdie na závěrečných třech jamkách a kolo absolvovala na 67 ran, tedy čtyři pod par. Nejvýznamnější ženský turnaj vyhrála hned při svém prvním startu a inkasovala šek na jeden milion dolarů z celkové dotace 5,5 milionu.

US Open se dohrávalo netypicky až dnes kvůli nedělnímu dešti a roli vedoucí ženy neunesla Japonka Hinako Šibunová, jež se propadla na čtvrtou pozici. Šanci na vítězství nevyužila ani Olsonová, která na LPGA nevyhrála sedm let a po třetím kole byla o jednu ránu druhá. V sobotu však její rodinu zasáhla tragédie, když náhle zemřel její tchán, a americká golfistka byla viděna, jak na hřišti pláče.

Kuchar a English vyhráli potřetí turnaj golfových dvojic v Naples

Kim A-lim vyhrála US Open s celkovým skóre 3 pod par a potvrdila korejskou dominanci na tomto turnaji. Postarala se o deváté vítězství asijské golfové velmoci za posledních 13 let.

Golfový turnaje žen kategorie major US Open v Houstonu (par 71, dotace 5,5 milionu dolarů):
1. Kim A-lim 281 (68+74+72+67)
2. Ko Čin-jong (obě Korea) 282 (73+70+71+68)
a Olsonová (USA) 282 (67+72+71+72)
4. Šibunová (Jap.) 283 (68+67+74+74)
5. Khangová (USA) 285 (70+69+74+72)
ČTK

Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.