Živě

Rekordní golfovou prémii v Šanghaji vybojoval v rozstřelu McIlroy

30. října 2011 11:43 - ŠANGHAJ

Vítěz US Open Rory McIlroy ze Severního Irska vyhrál lukrativní exhibiční golfový turnaj Šanghaj Masters a získal prémii dva miliony dolarů. Nejvyšší jednorázovou odměnu v golfových soutěžích si zajistil v dodatečném rozstřelu, v němž porazil Američana Anthonyho Kima.

 

Matt Slocum, ČTK/AP

McIlroy šel do závěrečného kola s náskokem tří ran, který však prohospodařil. Přesto mohl rozhodnout na hřišti, které navrhl legendární Jack Nicklaus, ve finiši, ale útok na birdie na osmnácté jamce mu nevyšel. Pat z necelých čtyř metrů těsně minul.

Na první dodatečné jamce poslali oba soupeři míček do pískové překážky, při patování byl však tentokrát dvaadvacetiletý McIlroy přesný a poprvé v kariéře uspěl v play off. "Vyhrát po takovémhle průběhu pro mě znamená velkou satisfakci. Ale nestarám se o to, jak zvítězím, hlavně když je na konci na trofeji moje jméno," uvedl třetí hráč světa.

Druhý Kim obdržel šek na 750.000 dolarů. Lukrativní dotace pět milionů dolarů přilákala i další hvězdy, druhý muž světového žebříčku Angličan Lee Westwood skončil pátý.

Turnaj v Šanghaji nepatřil do žádného seriálu a golfisté si za něj nepřipsali žádné body do světového žebříčku.

ČTK

Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.