Živě

Korda: První špatná sezona, ale karta LPGA zůstává

29. prosince 2011 17:40

Kdekdo očekával, že Jessica Korda při svém talentu v první profesionální sezóně na LPGA zazáří. Osmnáctiletá Američanka s českými kořeny ale nezískala z patnácti startů žádné umístění v první desítce a tak tak uhájila kartu na příští rok. Což je ovšem pro její budoucnost nejdůležitější.

 

Matt Sullivan, Reuters

"Byla to její první špatná sezóna," řekl otec Petr Korda v rozhovoru pro EXEGOLF.CZ z Bradentonu na Floridě, kde rodina bývalého tenisty žije. "Aby ale člověk šel nahoru, musí se ocitnout dole," dodává někdejší dvojka světového tenisového žebříčku.

Sotva Jessica získala před rokem kartu na LPGA díky skvělému výkonu v Q-School, kde skončila druhá, už se tipovalo, kdy poprvé zvítězí. Jenže tak snadný ženský golf není.

Odkaz na plny clanek

Exegolf

Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utkala se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.