Korda: První špatná sezona, ale karta LPGA zůstává

29. prosince 2011 17:40

Kdekdo očekával, že Jessica Korda při svém talentu v první profesionální sezóně na LPGA zazáří. Osmnáctiletá Američanka s českými kořeny ale nezískala z patnácti startů žádné umístění v první desítce a tak tak uhájila kartu na příští rok. Což je ovšem pro její budoucnost nejdůležitější.

 

Matt Sullivan, Reuters

"Byla to její první špatná sezóna," řekl otec Petr Korda v rozhovoru pro EXEGOLF.CZ z Bradentonu na Floridě, kde rodina bývalého tenisty žije. "Aby ale člověk šel nahoru, musí se ocitnout dole," dodává někdejší dvojka světového tenisového žebříčku.

Sotva Jessica získala před rokem kartu na LPGA díky skvělému výkonu v Q-School, kde skončila druhá, už se tipovalo, kdy poprvé zvítězí. Jenže tak snadný ženský golf není.

Odkaz na plny clanek

Exegolf

Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.