Golfista Norman musel s covidem-19 opět do nemocnice

28. prosince 2020 09:22 - Orlando

Slavný australský golfista Greg Norman musel kvůli nákaze koronavirem znovu do nemocnice na Floridě. Pětašedesátiletý vítěz British Open z let 1986 a 1993 přiznal, že covid-19 ho skolil jako žádná jiná nemoc předtím.

 

Phelan M. Ebenhack, ČTK/AP

Norman se před Vánoci v Orlandu zúčastnil exhibičního turnaje rodinných dvojic a test na koronavirus měl negativní. Následně ale dostal horečku a trpěl bolestmi svalů a kloubů. V pátek zamířil do nemocnice, odkud se v sobotu vrátil do domácí izolace a čekal na výsledek dalšího testu. O den později dlouholetá světová jednička opět putovala opačným směrem.

"Doufám, že tohle bude můj poslední příspěvek k téhle covidové sáze. Jsem zpět v nemocnici po pozitivním testu," napsal Norman na instagramu a uvedl, že dostal infuzi a protilátky. "Jsem na cestě k plnému uzdravení," dodal.

Norman uvedl, že navzdory tomu, že je ve formě a silný a má vysoký práh bolesti, dal mu covid-19 pořádně zabrat. "Zničilo mě to jako nic jiného předtím. Bolest kloubů a svalů byla úplně na jiné úrovni. Bolest hlavy byla, jako kdyby vám do ní někdo mlátil majzlíkem a pokaždé kousek odloupl. Svaly mi vypověděly poslušnost. Pak jsem ztratil chuť, pivo chutnalo hnusně a víno stejně tak. Občas jsem měl potíže vzpomenout si na jména a názvy věcí," popsal své potíže golfista, jenž na prvním místě světového žebříčku strávil 331 týdnů. Delší dobu byl jedničkou pouze Američan Tiger Woods (683).

Australský golfista Norman byl hospitalizován kvůli koronaviru

S nákazou koronavirem skončil v izolaci i Normanův syn Greg. Na sociálních sítích potvrdil, že on i jeho manželka měli rovněž pozitivní testy.

ČTK

Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.