Korejec Kim Si-u získal v La Quintě třetí titul na PGA Tour

Golfový turnaj The American Express v La Quintě vyhrál Korejec Kim Si-u a získal třetí titul na PGA Tour. Pětadvacetiletý hráč předvedl tři bezchybná kola a na závěr soutěže zahrál 64 ran - svůj nejlepší výkon za celé čtyři dny.

Korejec Kim Si-u a získal třetí titul na PGA Tour

Ještě lépe zvládl finiš Američan Patrick Cantlay, kterému stačilo v neděli 61 úderů a poskočil o jedenáct míst na druhou příčku. Za Kimem zaostal o jednu ránu.

"Věděl jsem, že Cantlay hraje opravdu dobře. Snažil jsem se být trpělivý a věřit si. Dostal jsem šanci na šestnáctce a sedmnáctce a vyšlo to," uvedl korejský golfista ke dvěma z osmi birdie, která v neděli zahrál. Turnaj PGA Tour vyhrál poprvé od května 2017 a získal prémii 1,2 milionu dolarů.

Do posledního kola s ním šli ve vedení další dva američtí hráči. Tony Finau klesl na čtvrtou příčku a Max Homa po výkonu 76 ran spadl až na 21. místo.

Golfový turnaj PGA Tour The American Express v La Quintě (par 72, dotace 6,7 milionu dolarů):