Živě

Čejka vyhrál další turnaj na okruhu PGA veteránů, získal prémii přes půl milionu dolarů

31. května 2021 10:35 - Tulsa

Český rodák s německým pasem Alex Čejka si připsal na veteránském golfovém okruhu PGA Champions Tour druhé vítězství za sebou. Tři týdny po premiérovém úspěchu ovládl padesátiletý hráč Senior PGA Championship v Tulse.

 

Twitter

Zatímco v předchozím případě vybojoval triumf až v rozstřelu se Stevem Strickerem, tentokrát vyhrál suverénně s náskokem čtyř ran před jiným Američanem Timem Petrovicem. Opět uspěl na majoru a získal prémii 585 000 dolarů (12,8 milionu korun).

"Je to neskutečné. Když vidím všechna ta jména, která jsou na trofeji, a teď jsem mezi nimi. Je to splněný sen. Mám obrovskou radost," uvedl Čejka po svém pátém startu mezi veterány.

Golfista Kokrak vyhrál ve Fort Worthu podruhé turnaj PGA Tour

Série PGA Tour Champions je otevřená pro hráče nad 50 let. Čejka, vítěz jednoho turnaje na PGA Tour a čtyř na European Tour, může hrát mezi veterány od loňského prosince.

ČTK

Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.