Živě

Golfista Cabrera byl vydán do Argentiny ke stíhání za napadení partnerek

9. června 2021 10:33 - Rio de Janeiro

Golfista Ángel Cabrera byl vydán z Brazílie do rodné Argentiny, kde čelí obvinění z napadení bývalých partnerek. Brazilská policie jednapadesátiletého vítěze dvou majorů zatkla v lednu na letišti v Riu de Janeiro na základě mezinárodního zatykače, nyní ho předala do vazby v argentinském Puerto Iguazú, odkud by měl zamířit do Córdoby. Tam je na červenec naplánováno zahájení soudního procesu.

 

Handout, Reuters

Vítěz prestižního Masters z roku 2009 a US Open 2007 odcestoval do Brazílie poté, co mu v USA skončilo turistické vízum. Argentinské úřady, které ho už v té době vyšetřovaly, o svém úmyslu neinformoval. Interpol proto na něho vydal mezinárodní zatykač.

Trestní oznámení kvůli domácímu násilí a vyhrožování podala na golfistu nejprve bývalá přítelkyně. K ní se poté přidaly i bývalá manželka a další expartnerka. Cabrerův právník všechna obvinění odmítl.

ČTK

Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.