Spilková byla v Daly City 70., Castrenová vyhrála na LPGA jako první Finka

Daly City/Praha

Golfistka Klára Spilková obsadila 70. místo na turnaji LPGA Tour v Daly City. Česká profesionálka dokončila čtyřkolovou soutěž se skóre +8, poté co pouze v prvním kole pokořila par hřiště. Na čtvrtečních 71 ran, po kterých jí patřilo čtrnácté místo, navázala v dalších dnech výkony 76, 75 a 74, ve finále zaznamenala dvě birdie a čtyři bogey.

Klára Spilková, česká golfová jednička.

Turnaj Mediheal Championship vyhrála Matilda Castrenová a stala se první finskou vítězkou na okruhu LPGA v historii. Šestadvacetiletá hráčka proměnila v premiérový triumf patnáctý start v seriálu, poté co jí skvěle vyšel především úvod finálového dne.

Kolo začala třemi birdie a pátou jamku s parem 5 zahrála dokonce na tři rány. Ve zbytku dne přidala ještě dvě birdie, kolo zvládla na 65 ran a s celkovým skóre -14 o dva údery porazila Min Lee z Tchaj-wanu. "Je to obrovská čest vyhrát jako nováček a hlavně jako první z Finska," radovala se Seveřanka.

Golfový turnaj Mediheal Championship série LPGA Tour v Daly City (dotace 1,5 milionu dolarů):
1. Castrenová (Fin.) 274 (71+69+69+65)
2. Min Lee (Tchaj-wan) 276 (70+69+68+69)