Golfista Morikawa vyhrál při svém debutu britský major The Open

Sandwich

Americký golfista Collin Morikawa vyhrál při svém debutu britské The Open. Na hřišti Royal St George's v Sandwich zvítězil s patnácti ranami pod par a získal druhý major titul. Poprvé se radoval loni při své premiéře na PGA Championship.

Americký golfista Collin Morikawa vyhrál při svém debutu britské The Open.

Čtyřiadvacetiletý Morikawa napodobil slavného krajana Tigera Woodse a vyhrál dva majory před 25. narozeninami. Jako první to ale dokázal při debutech.

Do čela The Open se Morikawa dostal až během závěrečného kola a zvítězil o dvě rány před dalším Američanem Jordanem Spiethem, vítězem turnaje z roku 2017. Na děleném třetím místě skončil po tři kola vedoucí Jihoafričan Louis Oosthuizen, kterému finále nevyšlo. Stejně jako on dohrál se skóre -11 i Španěl Jon Rahm a díky tomu se vrátí na post světové jedničky.

"Tohle je zdaleka jeden z nejlepších okamžiků mého života. Podívejte se na fanoušky, je úžasné je slyšet. Chci sem jezdit rok co rok," řekl Morikawa, který se posune na třetí místo žebříčku.

Zatímco loni v San Franciscu přebíral trofej bez diváků, protože PGA Championship se hrál bez nich jako první major kvůli koronaviru v historii, slavný Klaretový džbán převzal za hlasitého potlesku fanoušků. Loni se turnaj kvůli pandemii nekonal.

Profesionálem se Morikawa přitom stal teprve v roce 2019. "Od prvního dne věřím ve své schopnosti a plním si své úkoly od pondělí do středy, abych věděl, co je na turnajích potřeba," řekl. Dá se říci, že to zvládá na jedničku. Dva majory vyhrál z osmi startů na turnajích velké čtyřky.

Na The Open přiletěl bez svého manažera a doma nechal i trenéra. "Nepotřebuju je každý týden," vysvětloval rodák z Los Angeles žijící v Las Vegas začátkem týdne.

The Open Championship, golfový turnaj kategorie major v britském Sandwichi (par 70, dotace 11,5 milionu dolarů):