Golfistka Vodičková si jako druhá Češka po Spilkové zahraje Solheim Cup juniorek

26. července 2021 21:13 - Praha

Šestnáctiletá česká golfistka Denisa Vodičková si zahraje juniorský Solheim Cup, prestižní utkání mezi týmy Evropy a USA. Talentovaná hráčka byla zařazena do dvanáctičlenné nominace evropského výběru, jehož kapitánkou je hvězdná Švédka Annika Sörenstamová. Hrát se bude 1. a 2. září v Toledu ve Spojených státech amerických.

 

@czechgolf, Twitter

O nominaci si řekla zřejmě i obhajobou bronzu na evropském šampionátu European Young Masters do 16 let na konci minulého týdne ve finském Vierumäki. "Doufala jsem, že když se dobře umístím, tak by to mohlo vyjít. Jsem šťastná," uvedla Vodičková na webu České golfové federace.

Vodičková si zahraje Solheim Cup juniorek, určený pro hráčky do 18 let, jako teprve druhá Češka. Tou první byla v roce 2009 současná tuzemská jednička Klára Spilková.

ČTK

Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.