Slovák Sabbatini po olympijském stříbru útočí na titul PGA v Greensboro

14. srpna 2021 11:12 - Greensboro

Po zisku stříbrné olympijské medaile se slovenský golfista Rory Sabbatini veze na úspěšné vlně a na turnaji PGA Tour v Greensboro útočí na svůj první titul po deseti letech. V pátečním druhém kole turnaje Wyndham Championships se posunul o osmnáct míst a dělí se o druhou příčku.

 

Murad Sezer, Reuters

"Moje hra se ubírá správným směrem, zlomové bylo asi závěrečné kolo v Tokiu," připomněl Sabbatini nejlepší kolo celého olympijského turnaje, v němž zahrál 61 ran. Pětačtyřicetiletý rodák z jihoafrického Durbanu má v polovině turnaje v Greensboro skóre -10. O čtyři rány méně zatím potřeboval průběžný lídr Russell Henley z USA.

"Vždycky jsem na sebe vyvíjel příliš velký tlak, v Tokiu jsem se uvolnil a fungovalo to. Stejný přístup se snažím mít i tady, nepovedené rány si až tak nepřipouštím. Bylo by úžasné si zopakovat vítězství, ale uvidíme, co se stane" dodal Sabbatini, jenž má zatím z okruhu PGA Tour šest titulů. Poslední získal v březnu 2011 na Honda Classic na Floridě.

Spolu s rodákem z JAR jsou na dělené druhé příčce Američané Webb Simpson a Scott Piercy.

ČTK

Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.