Americký golfista Finau vyhrál v Jersey a slaví titul po pěti letech

Jersey

Americký golfista Tony Finau vyhrál turnaj PGA Tour The Northern Trust v Jersey a slaví první titul na okruhu po pěti letech. V rozstřelu o vítězství si na první dodatečné jamce vedl lépe než Australan Cameron Smith, který stejně jako Finau zahrál 20 ran pod par a po čtyřech kolech měl skóre 264.

Americký golfista Tony Finau s trofejí pro vítěze turnaje PGA Tour The Northern Trust v Jersey.

Před závěrečným kolem úvodního turnaje play off FedEx Cupu, které bylo kvůli vytrvalému dešti o den odloženo, byli v čele Smith spolu se světovou jedničkou Jonem Rahmem. Španělovi se ale závěr nepovedl a klesl na třetí místo, na Australana se dotáhl Finau.

Rozstřel zvládl lépe jednatřicetiletý Finau a ukončil dlouhé čekání na druhý titul. Ten první získal na Portoriko Open 2016. Za vítězství na štědře dotovaném turnaji si připsal 1,71 milionu dolarů.

Golfový turnaj The Northern Trust série PGA Tour v Jersey (dotace 9,5 milionu dolarů, par 71):