Golfista Cantlay vyhrál turnaj v Owing Mills až na šesté jamce rozstřelu

30. srpna 2021 08:28 - Owings Mills

Americký golfista Patrick Cantlay vyhrál až po maratonském rozstřelu turnaj PGA v Owings Mills. Na šesté dodatečné jamce porazil krajana Brysona DeChambeaua, s nímž se po finálovém kole dělil o vedení s bilancí 261 ran. Devětadvacetiletý rodák z Kalifornie vybojoval třetí letošní titul na okruhu PGA, v kariéře už jich získal pět.

 

Scott Taetsch, Reuters

"Snažil jsem se zůstat soustředěný a při každém úderu odevzdat to nejlepší. A zdá se, že moje nejlepší je celkem dobré," řekl Cantlay, jenž za vítězství inkasoval prémii 1,71 milionu dolarů. Navíc se ujal vedení v pořadí FedEx Cupu a zajistil si místo v americkém výběru pro Ryder Cup.

DeChambeau se o šanci na výhru připravil řadou nevydařených patů. Rozhodnout mohl na poslední jamce a potom i na prvních třech v rozstřelu, rozhodující ránu ale vždy minul. Třetí skončil Korejec Im Sung-če.

ČTK

Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.