Rubriky:

Golf

Tenisová legenda Lendl si užívá v Česku golfový týden

14. října 2013 18:04 - Praha

Na pět dnů dorazil bývalý první tenista světa Ivan Lendl do Česka a jeho program je čistě golfový. Každý den chodí po hřišti, jako dnes při finále série Czech PRO-AM Teaching Tour spolu s profesionálem Janem Juhaniakem.

 

Michal Doležal, ČTK

"Hrálo se dobře, akorát to nešlo tak, jak by to mělo jít. Ale to nejde nikdy," řekl Lendl s úsměvem u osmnáctého greenu v pražském resortu na Černém Mostě. "Nehrál jsem dobře, špatně jsem patoval," uvedl Lendl, který ukázal, že golf umí.

Po tenisové kariéře, kterou ukončil kvůli problémům se zády, se vrhl na golf a stal se profesionálem. "Já to tak neberu. Hraju, abych si zahrál a nevšímám si toho. Chci být co nejlepší, ale jestli je někdo profík, nebo amatér, je jedno," prohlásil.

Golfem nenahrazuje tenis

Úspěšný tenisový kouč Brita Andyho Murrayho, kterého letos dovedl k triumfu ve Wimbledonu, je po letech opět golfovým amatérem. "V pětapadesáti se dá hrát hodně amatérských turnajů a už se mi to blíží," řek třiapadesátiletý Lendl.

Golf je jeho vášní. Hrály ho i tři z jeho pěti dcer, ale nemyslí si, že ho má místo tenisu, který zase začal před pár lety exhibičně hrát. "Velice rád si golf zahraju, zasoutěžím si a je to fajn. Ale neřekl bych, že nahrazuje tenis," řekl.

Do Prahy přiletěl ve čtvrtek a od pátku je každý den na golfu. Obešel hřiště na Černém Mostě, v Beřovicích a v Albatross Golf Resortu ve Vysokém Újezdu u Prahy. "Jsou tady všude krásná hřiště," ocenil Lendl. Doufá, že se jednou vrátí i na Karlštejn. "Tam jsem odehrál hodně turnajů i tréninkových rund," uvedl Lendl.

ČTK

Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.