Článek
Gakpo odcestoval s nizozemskou reprezentací zhruba před třemi týdny do USA. Výběr kouče Ronalda Koemana si ve složité skupině F s Japonskem, Švédskem a Tuniskem došel pro první místo.
Sedmadvacetiletý rodák z Eindhovenu byl ve všech zápasech v základní sestavě, zaznamenal dva góly a jednu asistenci. Zdál se být v naprosté pohodě. Jenže v sobotu odpoledne zveřejnila jeho dlouholetá přítelkyně tragické oznámení.
„S těžkým srdcem sdílíme zdrcující zprávu, že náš chlapeček zemřel během těhotenství,“ napsala Noa van der Bijová na instragram. Mělo jít o druhého syna, v roce 2024 se páru narodil chlapeček Samuel.
Celá událost je o to bolestivější, že pár už měl vybrané i jméno. „Elijah Raphael Gakpo. Navždy milovaný. Navždy náš syn,“ stojí na konci sdělení.
Nizozemsko čeká v úterý první zápas play off, ve kterém se střetne s Marokem. Je otázkou, v jakém rozpoložení a zda vůbec Gakpo nastoupí.
MS ve fotbale 2026
Třiadvacáté mistrovství světa ve fotbale se koná od 11. června do 19. července 2026. Poprvé v historii ho hostí tři země - USA, Kanada a Mexiko. Titul světových šampionů obhajuje Argentina, po 20 letech se turnaje účastnilo také Česko, vypadlo ale už v základní skupině.











