Rubriky:

Golf

Šebrle podle golfové federace hřešil

10. května 2014 08:47 - Praha
(Aktualizováno: 10. května 2014 08:57)

Bývalý desetibojař a světový rekordman Roman Šebrle se při svém golfovém debutu v minulém týdnu na Kaskádě choval v rozporu s amatérským statutem. Česká golfová federace (ČGF) ho vyzvala, aby od takového jednání upustil.

 

Václav Šálek, ČTK

Komise pro amatérský statut ČGF na svém pondělním jednání rozhodla, že bývalý atlet porušil pravidlo 6-2 Propagace, reklama a prodej a s největší pravděpodobností i další pravidla amatérského statutu (pravidlo 2 - Profesionalismus, pravidlo 4 - Výdaje).

„Podle pravidla 8-2 Komise pro amatérský statut ČGF jako podmínku pro ponechání amatérského statutu Romanu Šebrlemu požaduje, aby okamžitě upustil od jednání, která jsou v rozporu s Pravidly amatérského statutu, především pravidlem 6-2," stojí v pátečním prohlášení na webu ČGF.

Šebrle na brněnské Kaskádě obsadil 55. místo se skóre +24. Hrál jako amatér a komise ČGF dostala během turnaje několik podnětů pro projednání jeho amatérského statutu, protože nosil na oblečení nalepené dva štítky. Na jednom měl logo golfového klubu, za který hraje, a na druhém jméno svého kouče Davida Cartera.

Komise vyzvala Šebrleho, aby se co nejdříve sešel k jednání s výborem ČGF, který o případu též informovala. Hráč podle ČGF do pátku na výzvu nereagoval.

V neděli nastoupí Šebrle k dalšímu turnaji profesionální série Czech PGA Tour ve slovenské Skalici.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf