Woods vykročil na Grand Slamu za šestým titulem

23. listopadu 2005 12:01 - KAUAI (Havaj)

Rekordman v počtu titulů na golfovém Grand Slamu Tiger Woods vykročil na Havaji za šestým vítězstvím. Dvoudenní turnaj pro čtyři šampiony letošních podniků kategorie major zahájil třicetiletý Američan výsledkem 67 úderů, pět pod par hřiště v Kauai. Se ztrátou tří ran je druhý obhájce prvenství a Woodsův krajan Phil Mickelson.

Vedoucí hráč světového žebříčku Woods vyhrál Grand Slam pětkrát bez přestávky od roku 1998, ale letos přijel do Havaje se zdravotními problémy. O víkendu v Japonsku si zvrtnul kotník a jeho účast byla nejistá, navíc jej přepadly bolesti žaludku a bere antibiotika. Nicméně mu první den soutěže hrané jen na 36 jamkách vyšel nejlépe.

Woods na Grand Slamu startuje jako vítěz US Masters a British Open, Mickelson letos vyhrál PGA Championship, zbylými účastníky jsou Novozélanďan Michael Campbell (vítěz US Open) a jako náhradník druhý hráč světového žebříčku Vijay Singh z Fidži. Turnaj je dotován miliónem dolarů, havajský vítěz si odveze 400 tisíc a poslední z kvarteta 150 000.

Výsledky po 1. kole:
1. Woods 67 ran, 2. Mickelson (oba USA) 70, 3. Campbell (N. Zél.) 73, 4. Singh (Fidži) 75.

ČTK

Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: