Rubriky:

Golf

Sir Arthur Conan Doyle se léčil golfem

24. února 2006 10:17 - Sussex

Sir Arthur Conan Doyle byl vášnivý člověk i vášnivý golfista. Na hřišti klidnil své mocné pudy, potom usedl a psal. Autor románu Pes Baskervillský a stvořitel Sherlocka Holmese byl vášnivý hráč golfu, tedy alespoň podle Charlese McGratha z New York Times.

Doyle byl i vášnivý člověk, neboť podle pamětníků trpěl silnou sexuální tužbou a vyrovnával se s tím právě díky golfu. Doyle byl členem klubu Crowborough Beacon v Sussexu a v roce 1910 dokonce vyhrál klubový šampionát. Údajně postavil menší hřiště. Každopádně po golfu seděl v klubovně a psal a psal, dokud mu mozek přál.

Již v roce 1894 naučil golf přítele a spisovatele Rudyarda Kiplinga a ten později ve Vermontu vymyslel sněžný golf. Červené míčky zahrával do plechovky ponořené ve sněhu. Taky se chytil...


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.