Vegas nečekaně vyhrál golfové Canadian Open

Jhonattan Vegas z Venezuely vyhrál nečekaně golfové Canadian Open v Oakville. Přestože před posledním kolem ztrácel pět ran na první příčku a čtyři na favorizovaného Dustina Johnsona, v neděli obešel hřiště s výsledkem -8 a získal druhý titul na PGA Tour v kariéře.

Jhonattan Vegas, vítěz golfového Canadian Open v Oakville.

Devětadvacetiletý Vegas měl na dosah vítězství už před týdnem na Barbasol Championship v New Jersey, ale víkend pokazil. "Tehdy jsem vedl o šest ran, ale prohrál o tři. Teď jsem byl před dneškem o pět pozadu, ale vyhrál o jednu. Je to bláznivý sport," řekl.

Spolu s pohárem dostal venezuelský olympionik i prémii 1 062 000 dolarů a má jisté místo na PGA Championship, začínajícím ve Springfieldu ve čtvrtek. V Kanadě se mu na posledních třech jamkách povedlo birdie a celkově vyhrál se skóre dvanáct pod par.

Šampión US Open Američan Johnson se podělil o druhé místo, světová jednička a obhájce titulu Australan Jason Day byl čtrnáctý. Na páté příčce skončil český rodák reprezentující Německo Alex Čejka.

Golfový turnaj Canadian Open v Oakville, součást série PGA Tour (par 72, dotace 5,9 miliónu dolarů):