Golfové British Open vede po prvním kole senzačně McDowell

20. července 2006 21:51 - HOYLAKE

Golfový turnaj British Open začal senzací. První kolo prestižní soutěže dotované téměř šesti miliony eur vyhrál domácí hráč z kvalifikace Graeme McDowell, jenž obešel hřiště Hoylake u Liverpoolu na 66 ran, šest pod normu.

Šestadvacetiletý rodák ze Severního Irska, kterému patří ve světovém žebříčku až 103. místo, tak vede o jeden úder před pěti nejbližšími pronásledovateli. Mezi nimi je i hlavní favorit Američan Tiger Woods, jenž usiluje o obhajobu vítězství a celkově třetí titul z British Open.

"Tak to byla jízda. Trefoval jsem to vážně dobře a nedělal žádné chyby," řekl novinářům McDowell.

Turnaj začal s půlhodinovým zpožděním, protože nad areálem u rybářské osady na západu Anglie se přehnala bouřka. Vítěz 135. ročníku získá prémii téměř jeden a půl milionu eur.

Pořadí po prvním kole:
1. McDowell 66 ran, 2. Owen, Wall (všichni Brit.), Jimenez (Šp.), Fukabori (Jap.), Woods (USA) všichni 67.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.