Rubriky:

Golf

První kolo majoru golfistek ve Francii bylo kvůli počasí zrušeno

14. září 2017 16:11 - Evian-les-Bains

Jen dvě jamky stihla odehrát golfistka Klára Spilková v první den závěrečného majoru sezóny Evian Championship. Vinou špatného počasí bylo úvodní kolo anulováno a turnaj byl zkrácen na tři dny.

 

Ladies European Tour

Kvůli silnému větru a dešti ve Francii byl nejdříve start o dvě hodiny odložen. Spilková pak odehrála dvě jamky, obě v paru, a poté bylo kolo přerušeno. Nejdříve se plánovalo obnovení hry na 13:00, následně na 15:30 a nakonec bylo zrušeno.

"Voda je relativně OK, ale vítr zanáší fairwaye, bunkery a greeny listím a větvičkami," hlásil český rozhodčí Michael Jon z dějiště turnaje serveru golfextra.cz. "Nebylo by hezké, kdyby někdo uklouzl a nepříjemně spadl. Měli jsme obavy o bezpečnost," řekl komisař LPGA Mike Whan, proč bylo kolo zrušeno.

Zkrácený turnaj na 54 jamek začne od nuly v pátek. V sobotu se uskuteční druhé kolo, po kterém bude následovat cut pro nedělní finálový den.

ČTK

Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.