Živě

Malešice vyhrály boxlakrosový Winter Lax Cup

7. února 2012 07:44

Ve finálovém utkání II. zimního boxlakrosového turnaje na Jižním Městě kolektivně a odhodlaně hrající Malešice brankou Ondřeje Podroužka v 55. sekundě prodloužení udolaly Custodes Radotín 6:5 a odnesly si cennou trofej.

 

Jiří Houžvička

Ve finále hraném ve vysokém tempu Radotínu nezachytal ne zcela jistý Tomáš Říha, radotínští se nemohli spolehnout na chybujícího Petra Poupěte v útoku, a Dominik Pešek, byť vstřelil čtyři branky, na vše sám nestačil. Po náročném třídenním maratonu rozhodovala vůle a touha po vítězství, ale i štěstí – na straně Malešic převážily tentokrát všechny tři aspekty.

„Kluci ukázali, že na sobě chtějí pracovat. A sami sobě dokázali, že to jde, když se chce, a že na to mají. To si myslím, že je nejdůležitější – uvěřit, že pokud se hraje nějaký systém, jeden hraje pro druhého, a jde se úspěchu naproti, tak se k tomu přidá i trochu toho štěstí (kterého jsme teda měli!), pak se dá porazit i tým, který je papírově lepší,“ řekl o finálovém utkání trenér vítězů Pavel Semerák.

V utkání o 3. místo rovněž slavil úspěch kolektivní výkon, když pečlivá obrana ForFunu rozebrala všechny nebezpečné hráče Jižního Města Sen., včetně nejlepšího hráče domácích Jakuba Noska, a deklasovala pořadatelský tým 7:0.

V utkání o 5. místo výborné Pardubice zdolaly již unavené překvapení turnaje, německý tým Bavaria, 5:2, a v utkání o 7. místo Slavia porazila Jižní Město Jun. 5:3. Na dalších pozicích skončili Bratislava Bats, následovaní Prague Sports Open a polským týmem Kosynierzy Wrocław.

V náročném třídenním programu turnaje se představili nejlepší hráči z Čech, ale i výborný tým z Německa, který překvapil svou rychlostí a velmi dobrou prací s holí, na českých hřištích již zdomácnělí Bats z Bratislavy a polský tým Kosynierzy z Vratislavi, který si před dvěma lety také vyzkoušel českou nejvyšší soutěž NBLL.

Konečné pořadí
1. TJ Malešice
2. LCC Radotín
3. ForFun
4. LC Jižní Město Sen.
5. LC Pardubice
6. Bavaria Team
7. LC Slavia Praha
8. LC Jižní Město Jun.
9. Bratislava Bats
10. Prague Sports – Open Team
11. Kosynierzy Wroclaw

Individuální ocenění
Nejlepší brankář: Dominik Sika (ForFun)
Nejlepší obránce: Lukáš Seiler (LC Jižní Město Sen.)
Nejužitečnější hráč:  Martin Mrlík  (TJ Malešice)

Střelci
1. Dominik Pešek (LCC Radotín) – 28
2. Jan Skokan (LC Pardubice) – 14
3. Ondřej Sochna (LC Slavia) – 11

Kanadské bodování
1. Dominik Pešek (LCC Radotín) – 30 (28+2)
2. Ondřej Sochna (LC  Slavia Plaha) – 20 (11+9)
3. Petr Torn (For Fun) – 17 (10+7)

Podrobné výsledky naleznete na stránkách turnaje www.winterlaxcup.cz.

Petr Chmelař

Časová osa: Lakros

Filtr článků - Lakros