V Lillehammeru bude z Čechů skákat jen Janda s Koudelkou

1. prosince 2006 23:20 - LILLEHAMMER

Obhájce vítězství ve Světovém poháru skokanů na lyžích Jakub Janda a sedmnáctiletý Roman Koudelka zvládli jako jediní dva čeští skokané na lyžích páteční večerní kvalifikaci na velkém můstku v Lillehammeru. V sobotním závodu Světového poháru se naopak nepředstaví Antonín Hájek, Lukáš Hlava ani Jan Matura.

 

Martin Sidorjak

Janda po nevydařeném víkendu před týdnem ve finském Kuusamu, kde počasí umožnilo závodníkům absolvovat jediné kolo a ještě v neregulérních podmínkách, musel absolvovat kvalifikaci. Zvládl ji jako jedenáctý nejlepší, když skočil 127 metrů a dostal známku 122,1 bodu.

Skokané museli čekat na začátek kvalifikace až do deváté hodiny večer, předtím celý den foukal v bývalém olympijském středisku nepříznivý vítr. Koudelka postoupil z 32. pozice výkonem 119 metrů, Hájkovi unikl postup o čtyři místa.

Sobotní závod by měl začít v 16:00, v neděli je na programu další.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.