Superobří slalom vyhrála opět Götschlová, Záhrobská bodovala

REITERALM

Rakušanka Renate Götschlová suverénně vyhrála i druhý superobří slalom Světového poháru v této sezóně. Jedenatřicetiletá specialistka na rychlostní disciplíny porazila na domácí trati v Reiteralmu svou krajanku Nicole Hospovou o 71 desetin sekundy a připsala si jubilejní 40. vítězství v prestižním seriálu v kariéře. Bodovat dokázala i Šárka Záhrobská, která na sjezdovce Gasselhöhe obsadila 25. místo.

Česká reprezentantka, která v pátečním superobřím slalomu započítávaném do kombinace obsadila sedmé místo, dnes za zkušenou Götschlovou zaostala o 2,24 sekundy.

Rakušanka suverénním výkonem překvapila i sama sebe. "Nečekala jsem, že budu v této sezoně v super-G tak dobrá," řekla Götschlová, jež v minulém ročníku vyhrála v této disciplíně jen jeden závod. "Byla jsem překvapená, když jsem zvítězila minule v Lake Louise a teď zase. Před sezonou jsem si dala za cíl vyhrát popáté sjezdařský titul ve Světovém poháru. Teď si ale v super-G vedu tak dobře, že o sjezdu raději ani mluvit nebudu," dodala.

Hospová, která stejně jako Götschlová v Reiteralmu pravidelně trénuje, si druhým místem upevnila vedení v SP. "Věděla jsem, že Renate bude dneska nejlepší. Myslím, že nebyla šance ji porazit," prohlásila.

Rakušanky dnešní závod ovládly stejně jako superkombinaci a obsadily sedm míst v elitní osmičce. Jejich nadvládu narušila jen Švýcarka Martina Schildová na třetí příčce. Stříbrná olympijská medailistka ve sjezdu za Götschlovou zaostala o osm desetin a poprvé v kariéře stanula v SP na stupních vítězů.

"Na tuhle chvíli jsem dlouho čekala. Třešinkou na dortu je, že jsem na stupních vítězů s tak skvělou lyžařkou, jako je Renate," prohlásila pětadvacetiletá Švýcarka.

Götschlová, majitelka velkého Křišťálového glóbu za celkové vítězství v SP z roku 2000, je se 40 vítězstvími v seriálu třetí nejúspěšnější ženou v historii. Více závodů vyhrály jen její krajanka Annemarie Moserová-Pröllová a Vreni Schneiderová ze Švýcarska.

Výsledky - superobří slalom:
1. Götschlová 1:17,91 min., 2. Hospová (obě Rak.) -0,71, 3. Martina Schildová (Švýc.) -0,80, 4. Meissnitzerová -0,88, 5. Zettelová -1,03, 6. Marlies Schildová -1,07, 7. Bergerová -1,13, 8. Wilhelmová (všechny Rak.) -1,22, 9. N. Fanchiniová (It.) -1,30, 10. Brydonová (Kan.) -1,31, ...25. Záhrobská (ČR) -2:24.