Rubriky:

Lyže a snowboard

Kuriózní nehoda na Turné! Skokan přemetem přeletěl bariéru

4. ledna 2019 13:11 - Innsbruck/Praha

Když skokan na lyžích ustojí dopad po dlouhém letu vzduchem, ještě zdaleka nemá vyhráno. Přesvědčil se o tom při tréninku na dnešní závod Turné čtyř můstků v rakouském Innsbrucku kazašský skokan Sabiržan Muminov.

 

repro Eurosport

Na slavném můstku Bergisel skokané po dopadu vyjíždějí do protisvahu, který by jim měl pomoct zabrzdit. Jenže Kazach po nepříliš povedeném skoku rychlost neztrácel, a když si všiml, jak blízko je hrazení, bylo pozdě.

Skokan pak přemetem přeletěl bariéru až k místům, kde jsou kamery televizních společností. „Takhle rychle ještě žádný skokan za novináři do mixzóny nepřišel,“ vtipkovali pak němečtí komentátoři. Muminov přitom můstek v Innsbrucku zná, do závodu se na třetím závodě Turné marně zkoušel probojovat už potřetí.

Kuriózní nehodu ale bral po zevrubné prohlídce doktorem s úsměvem, kromě naraženin si žádné větší zranění nezpůsobil. V Innsbrucku nastoupil i do kvalifikace, v níž však měl na 62. místě k postupu daleko. Pětadvacetiletý Kazach zatím postoupil do hlavního závodu jen jednou, doma v Almaty byl před třemi lety padesátý.

Pořadatelé pak raději nastříkali sprejem na sníh modrou čáru upozorňující skokany, že se blíží konec dojezdu.

sob, Sport.cz, Právo

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard