Rubriky:

Lyže a snowboard

Děsivý pád v Kitzbühelu! Pro sjezdaře přiletěl vrtulník

25. ledna 2019 18:24 - Kitzbühel/Praha

Diváci doslova trnuli hrůzou. Na tento závod švédský lyžař Alexander Köll nebude vzpomínat v dobrém. V pátečním sjezdu na obávané sjezdovce Hahnenkamm v Kitzbühelu udělal drobnou chybu v jedné ze zatáček, následně plachtil několik metrů vzduchem a po tvrdém přistání na zmrzlý sníh upadl do bezvědomí.

Video již není dostupné

sntv

Vzhledem k tomu, že závodník nereagoval na tým lékařů a pořadatelů u trati, byl na místo pádu přivolán vrtulník, který Švéda okamžitě transportoval do nemocnice v Innsbrucku. Z té později přišly pozitivní zprávy, podle kterých má být Köll při vědomí. Pád si údajně nevyžádal ani žádnou zlomeninu.

Krátce po nehodě byl závod znovu zahájen. Pro vítězství si dojel Ital Dominik Paris, pro kterého to byl již třetí triumf na místním svahu. Sjezd, který byl původně na programu v sobotu, se přesunul na pátek kvůli špatné sobotní předpovědi počasí. V sobotu by se tak měl jet slalom.

Hahnenkamm patří mezi nejobávanější sjezdy v rámci Světového poháru. Své by mohl vyprávět český lyžař Ondřej Bank, který si v roce 2008 v Kitzbühelu přivodil otevřenou zlomeninu holení a lýtkové kosti. Bank náročnost trati v minulosti několikrát kritizoval.

pb, Sport.cz

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.