Björndalen chce běžeckou medaili, od biatlonu si dá pauzu

15. ledna 2007 14:03 - RUHPOLDING

Světový pohár biatlonistů bude v tomto týdnu pokračovat v Pokljuce bez hlavní hvězdy Nora Oleho Einara Björndalena. Pětinásobný olympijský vítěz a lídr seriálu dá místo startu ve Slovinsku přednost vysokohorské přípravě v Dolomitech s cílem vybojovat jako první sportovec během jediné zimy medaile jak na biatlonovém mistrovství světa, tak na šampionátu běžců na přelomu února a března v Sapporu.

Norský fenomén střídá starty v obou Světových pohárech a v této zimě už dokázal vyhrát i mezi běžci specialisty. V biatlonových závodech startoval devětkrát, z nichž sedm vyhrál.

V minulém týdnu v Ruhpoldingu vybojoval včetně štafety tři vítězství. Podle agentury DPA z Německa zamířil do Sextenských Dolomit, kde chce ladit formu v 1600 metrech v sedle Kreuzbergpass.

Biatlonový šampionát začne v italské Anterselvě 2. února, v klasickém lyžování pak o tři týdny později. V Sapporu chce Björndalen nastoupit do štafety a patnáctky volnou technikou.

ČTK, Sport.cz

Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.