Rubriky:

Lyže a snowboard

Slalomářka Capová vyhrála před MS závod Evropského poháru

5. února 2019 15:45 - Obdach/Praha

Česká lyžařka Gabriela Capová ovládla suverénně slalom Evropského poháru v Obdachu a potvrdila, že se jí před mistrovstvím světa daří. V rakouském středisku dnes zajela nejrychlejší časy v obou kolech a navázala na druhé místo z pondělního závodu.

 

Borut Zivulovic, Reuters

Capová se zviditelnila už v posledním slalomu Světového poháru před MS v sobotu v Mariboru, kde ve druhém kole zajela třetí nejrychlejší čas a v končeném pořadí obsadila 26. místo. V pondělí v Obdachu vyhrála úvodní kolo, vedení ale neudržela.

Dnes nedala soupeřkám šanci a druhou Švédku Emelii Wikströmovou porazila o 74 setin sekundy. Vítězka pondělního závodu Rakušanka Katharina Huberová ztratila už 1,03 sekundy. Druhá česká reprezentantka Martina Dubovská obsadila 12. místo s odstupem 2,42.

ČTK

Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.