Živě

Ledecká po sjezdu mířila na oběd, Slováci si brousí zuby na zlato

8. února 2019 13:21 - Aare/Praha

Ester Ledecká figuruje po kombinačním sjezdu na 14. místě kombinace, Kateřina Pauláthová jedenatřicátá. Páteční závod na MS v Aare nejlépe rozjela Rakušanka Siebenhofferová. Hlavní adeptkou na zlato je však slovenská hvězda Petra Vlhová, specialistka na slalom. Její ztráta na Siebenhofferovou není velká (72 setin).

 

Alessandro Trovati, ČTK/AP

Ledecká na průběžnou vedoucí závodnici ztrácí vteřinu a 14 setin. „Jdu na oběd, budu mluvit po závodě, díky," pronesla v mixzóně Ledecká, která před dvěma lety na šampionátu ve Svatém Mořici skončila v kombinaci dvacátá. Druhá Češka Kateřina Pauláthová dnešní kombinační sjezd dokončila na 31. místě. Zklamaná nebyla, velké šance si před závodem nedávala. Byla především ráda, že dojela.

„Měla jsem ze skoků stres celou noc, skoro jsem nespala. Ptám se všech trenérů a závodníků, co mám dělat, abych neletěla na patky. Ale jak se leknu uprostřed, postavím se a tím pádem mě odstředivka tlačí dozadu a letím hůř. Prostě jsem se to nenaučila," uvedla Pauláthová.

Ester Ledecká během kombinačního sjezdu na MS v Aare.

Marco Trovati, ČTK/AP

Skvěle kombinaci rozjela Petra Vlhová. Vzhledem k tomu, že slalom je její parádní disciplínou, je i přes osmou průběžnou pozici favoritkou na zlato.

„Počítala jsem, že když se vejdu do sekundy a půl, bude to dobré. Přijela jsem do cíle, měla jsem sedm desetin a věděla, že v cíli jsou už dobré sjezdařky. Mám dobrou pozici, uvidíme, co slalom," říkala v cíli Vlhová. Pokud útok na zlato vyjde, bude to pro Slovensko historicky první triumf na mistrovství světa.

Slalom do kombinace začne v 16:15 hodin.

neu (Aare), Sport.cz, Právo

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.