Živě

Krutá diagnóza! Odvážlivec po hororovém pádu sčítá zlomeniny

17. dubna 2019 08:29 - Andorra la Vella/Praha

Těžkým pádem a řadou zlomenin skončilo pro Joosta Vandendriese finále Světového poháru v rychlostním lyžování v Andoře. Belgický rekordman (218,45 km/h) ztratil na strmé sjezdovce ve vysoké rychlosti kolem 170 kilometrů za hodinu rovnováhu a poté, co mu navíc vypla pravá lyže, bylo neštěstí neodvratitelné.

Výsledek pádu? Trojnásobná fraktura ramena, pět zlomených žeber a bezpočet modřin. Ze svahu v Pyrenejích musel zraněného odvážlivce do nemocnice transportovat vrtulník a první noc strávil na jednotce intenzivní péče.

Ani hrozivá událost ho však od dalších pokusů o překonání rychlostního rekordu na měřeném úseku nepřipravila. „Vrátím se zpět a ještě silnější," vzkázal 47letý dobrodruh svým přátelům prostřednictvím Facebooku.

mm, Sport.cz

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.