Norský sdruženář Schmid už nemá motivaci do další kariéry

27. dubna 2019 12:33 - Oslo

Norský sdruženář Jan Schmid se rozhodl po úspěšné sezoně, kterou ozdobil třemi medailemi z mistrovství světa, ukončit kariéru. Pětatřicetiletý závodník už nemá podle svých slov motivaci pro další působení ve Světovém poháru.

 

Ivana Roháčková

"V zimě jsem prožil mistrovství světa jako nikdy dřív, ale v příští sezoně MS není a na boj o žluté číslo už jsem starý," řekl Schmid norské televizi NRK. "Je skvělé, že můžu skončit dřív, než musím. Mám možnost odejít podle svého a se skvělým pocitem," dodal.

"Vždycky jsem říkal, že skončím kariéru, než mi bude 30. Ale tenhle tým se těžko opouští. Posledních pár let už jsem v něm byl jako dědeček, ale s těmi mladými se člověk cítí mladší," dodal.

Schimd vstoupil do seriálu SP v roce 2001 ještě v barvách Švýcarska a celkem v něm odjel 269 závodů. Nejvydařenější pro něho byla sezona 2017/18, v níž si připsal tři výhry a v konečném pořadí skončil druhý. Celkem má v SP pět vítězství a 23 umístění na stupních vítězů. Ze třech olympijských startů má stříbro z loňského závodu družstev v Pchjongčchangu.

Letos na MS v Seefeldu získal zlato v družstvech a stříbra ze závodu dvojic a z individuální soutěže. Medailovou sbírku načal před deseti lety bronzem z Liberce, celkem během deseti let posbíral sedm cenných kovů.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.